Pompy zatapialne

 

Pompy zatapialne i odwodnieniowe to szeroki zakres urządzeń służących do osuszania,przepompowywania wód deszczowych, gruntowych ścieków komunalnych czy przemysłowych oraz innych cieczy w instalacjach przemysłowych.
Stosowane są także do odpompowywania wody z zalanych pomieszczeń czy wykopów otwartych.
Seria QDFU PREMIUM , WQ PREMIUM to pompy do najtrudniejszych warunków pracy – takich jak odwodnienie wykopów, dla potrzeb budownictwa, inżynierii lądowej, oczyszczalni ścieków, kopalni, kamieniołomów.
Dla potrzeb przesyłania ścieków komunalnych stosowane są pompy z urządzeniem rozdrabniającym umożliwiające przesyłanie ścieków z zanieczyszeniami włoknistymi i z  wirnikiem otwartym.
Do przesyłania wód deszczowych stosuje się modele wyposażone w swobodny przelot i wirniki typu Vortex

Oferujemy Państwu pompy firm Hydro-vacuum ,KSB LFP, Omnigena

Zbiorniki ciśnieniowe:

Zbiorniki ciśnieniowe służą do magazynowania wody ,która następnie jest wykorzystywana do zasilania instalacji wodociągowych w budynkach mieszkalnych jak i również obiektach przemysłowych. Użycie zbiorników zwiększa stabilność ciśnienia w instalacjach obraz objętość czynną całej instalacji. Ważną funkcją jest też ochrona pomp tłoczących przed nadmiernym zużyciem wskutek zbyt dużej ilości załączeń

Wewnątrz zbiornika znajduje się membrana gumowa, a przestrzeń między zbiornikiem, a membraną wypełniona jest azotem spełniającym rolę poduszki gazowej, który utrzymuje wymagany zakres ciśnień i eliminuje do minimum korozję zbiornika od wewnątrz.

Zalety zbiorników:

  • zbiorniki bezobsługowe ( brak potrzeby uzupełniania poduszki gazowej ),
  • szybki montaż,
  • dłuższa żywotność zbiornika ( woda znajduje się w membranie ),
  • możliwość zamontowania pompy bezpośrednio na zbiorniku typu leżącego

Zbiorniki są produkowane w różnych pojemnościach od 30 do 3000 litrów i wyposażone są w króće przyłączeniowe 1/2″-3/4″ i króćce do montażu manometru.